Durolane®

léčba osteoartritické bolesti

silná a trvající
úleva od bolesti
při osteoartróze

Hyaluronová kyselina,
stabilizovaná jednorázová injekce

Když máte osteoartrózu

 • hyaluronová kyselina (HA) se zředí a rychleji se odbourává.1 To je spojeno se zánětlivými procesy, které mohou znehodnocovat chrupavky, například ve vašem koleni.
 • bolest způsobená zánětem omezuje pohyb, což pak může vést k dalšímu znehodnocování kloubu.

Pro léčbu bolesti způsobenou osteoartrózou

 •  je doporučována injekční kyselina hyaluronová (HA)
 • HA, bezpečná a neinvazivní léčba, je látkou, která se přirozeně vyskytuje v kloubním mazu (synoviální tekutině), jež vyplňuje kloubní štěrbinu.

Co je Durolane? 

CO JE DUROLANE?

DUROLANE je léčba jednorázovou injekcí navržená tak, aby poskytla

silnou a trvající úlevu od bolesti, když trpíte osteoartrózou.2,4-10

JAK DUROLANE FUNGUJE?

DUROLANE je hyaluronová kyselina, která funguje jako lubrikant a pohlcovač nárazů v kloubním mazu. Injekce DUROLANE vám může pomoci chránit klouby a postarat se o vaše bolestivé příznaky.

JE PRO MĚ DUROLANE VHODNÝ?

Pokud jste pacient s osteoartrózou a orální medikamenty a fyzikální
terapie vám neposkytují dostatečnou úlevu od bolesti, DUROLANE by pro vás mohl být vhodný. Zeptejte se svého lékaře na léčbu hyaluronovou kyselinou s DUROLANE.

JAKÉ JSOU VÝHODY DUROLANE?

DUROLANE přináší výhody, mezi něž patří snížení bolesti a ztuhlosti kloubů, které mohou trvat až 12 měsíců.2

 1. Normální chrupavka
  Vytváří jemný povrch, který kostem umožňuje vzájemný
  jednoduchý pohyb.
 2. Synoviální tekutina (kloubní maz)
  Lubrikuje a poskytuje absorpci nárazů během pohybové
  aktivity díky vysoké koncentraci HA.
 3. Normální kost
  Poskytuje pevnost a oporu ostatním tkáním těla.
 4. Porušená chrupavka
  Pokud se zcela opotřebuje, kosti o sebe mohou bolestivě
  drhnout.
 5. Synoviální maz postižený OA
  Onemocnění osteoartritidou vede k nízké kvalitě
  produkce HA.
 6. Kost postižená OA
  Růst kostních výrůstků (osteofytů).

VÍCE O PŘÍPRAVKU DUROLANE SE DOZVÍTE NA WEBU WWW.DUROLANE.COM

Souhrn indikací pro použití
DUROLANE (3 mL): Symptomatická léčba mírné až středně závažné osteoartrózy kolena nebo kyčle.Přípravek DUROLANE byl dále schválen v EU k symptomatické léčbě mírné až středně závažné bolesti spojené s osteoartrózou v kotníku, rameni, lokti, zápěstí, prstech na rukou a na nohou.

DUROLANE SJ (1 mL): Symptomatická léčba mírné až středně závažné bolesti spojené s osteoartrózou v kotníku, rameni, lokti, zápěstí, prstech na rukou a na nohou.

Jak DUROLANE, tak DUROLANE SJ jsou také indikovány na bolest po artroskopii kloubu při osteoartróze do tří měsíců od zákroku.

Nejsou známy žádné kontraindikace.

Literatura:

 1. Balazs EA, Denlinger JL.: Viscosupplementation: a new concept in the treatment of osteoar‑thritis. J Rheumatol Suppl. 1993;39:3-9. 2.
 2. Leighton R, Åkermark C, Therrien R, et al. NASHA hyaluronic acid vs. methylprednisolone for knee osteoarthritis: a prospective, multi‑centre, randomized, non‑inferiority trial. Osteoarthritis Cartilage. 2014;22(1):17–25.
 3. Bannuru RR, Schmid CH, Kent DM, Vaysbrot EE, Wong JB, McAlindon TE. Comparative effectiveness of pharmacologic interventions for knee osteoarthritis: a systematic review and network meta‑analysis. Ann Intern Med. 2015;162(1):46-54.
 4. McGrath AF, McGrath AM, Jessop ZM, et al. A comparison of intra‑articular hyaluronic acid competitors in the treatment of mild to moderate knee osteoarthritis. J Arthritis. 2013;2(1):108. doi: 10.4172/2167-7921.1000108.
 5. Arden NK, Åkermark C, Andersson M, Todman MG, Altman RD. A randomized saline‑controlled trial of NASHA hyaluronic acid for
  knee osteoarthritis. Curr Med Res Opin. 2014;30(2):279–86.
 6. Romero Jurado M, Enrique Fidalgo A, Rodríguez Villar V, Mar Medina J, Soler López B. Factors related with the time to surgery in
  waiting‑list patients for knee prostheses. Reumatol Clin. 2013;9(3):148–55.
 7. Conrozier T, Couris CM, Mathieu P, et al. Safety, efficacy and predictive factors of efficacy of a single intra‑articular injection of non‑animal‑stabilized‑hyaluronic‑acid in the hip joint: results of a standardized follow‑up of patients treated for hip osteoarthritis in daily practice. Arch Orthop Trauma Surg. 2009;129(6):843–8.
 8. Krocker D, Matziolis G, Tuischer J, et al. Reduction of arthrosis associated knee pain through a single intra‑articular injection of synthetic hyaluronic acid. Z Rheumatol. 2006;65(4):327– 31.
 9. Altman RD, Åkermark C, Beaulieu AD, Schnitzer T. Efficacy and safety of a single intra‑articular injection of non‑animal stabilized hyaluronic acid (NASHA) in patients with osteoarthritis of the knee. Osteoarthritis Cartilage. 2004;12(8):642–9.
 10. Berg P, Olsson U. Intra‑articular injection of non‑animal stabilised hyaluronic acid (NASHA) for osteoarthritis of the hip: A pilot study. Clin Exp Rheumatol. 2004;22(3):300–6.
 11. Altman R, Lim S, Steen RG, Dasa V. Hyaluronic acid injections are associated with delay of total knee replacement surgery in patients with knee osteoarthritis: evidence from a large U.S. health claims database. PLoS One. 2015;10(12):e0145776. doi: 10.1371/journal.pone.0145776.

Zdravotnický prostředek třídy III
Výrobce:
Bioventus

Distribuce:
LERAM pharmaceuticals s.r.o.,
Náměstí Svobody 93/22, 602 00 Brno,
www.leram-pharma.cz