Pohyb nemusí bolet! hledejte se svým lékařem nová řešení! 

Informace pro pacienty

Co je to osteoartróza?

Osteoartróza je degenerativní onemocnění, při kterém dochází k poškození kloubů a kostí v důsledku jejich opotřebení. Seznamte se s tím, co se ve vašich nemocných kloubech děje.

Prevence osteoartrózy

Osteoartróza má tři stupně postižení kloubu. Prevence se zaměřuje nejen na samotné předcházení nemoci, ale i na oddálení zhoršení nemoci a postupu do dalšího stupně. 

Další onemocnění

Mezi další onemocnění pohybového aparátu patří zlomeniny, dekomprese ramene, ruptury šlach, tenisový loket, achilova šlacha, kostní štěpy, kloubní náhrady, tendinopatie a další.

Injekční léčba kyselinou hyaluronovou

Kyselina hyaluronová se přirozeně vyskytuje v kloubním mazu, jež vyplňuje kloubní štěrbinu. Chybějící  kyselinu hyaluronovou lze kloubu dodat. Tím nejúčinějším způsobem je injekční podání.

Biologická léčba krevní plasmou

Z Vaší vlastní krve může být vyroben lék na Vaši artrózu a další onemocnění pohybového aparátu a to přímo v ordinaci Vašeho ortopeda! Plasma je aplikována  injekčně přímo do kloubu.

Biologický implantát chrupavky

Injekční implantace vysoce čistého kolagenu do chrupavky za artroskopické kontroly. Na začátku je implantát kolagenu a na konci Vaše vlastní nová chrupavka!

Podpůrná péče

Doplňky a prostředky, přispívající k tvorbě kolagenu a  pomáhající hojení ran po úrazech nebo operacích, mohou být vhodnou podpůrnou léčbou onemocnění pohybového aparátu.

Novinky pro pacienty

Podpůrná léčba

4.12. 2020 Představujeme prostředky pro podpůrnou léčbu onemocnění pohybového aparátu.
… více

Biologický implantát chrupavky

20. 11. 2020 Injekční implantace vysoce čistého kolagenu do chrupavky za artroskopické kontroly.
… více

Léčba krevní plasmou 

13. 9. 2020 Biologická léčba onemocnění pohybového aparátu využívá naší vlastní krev a tím pomáhá urychlit tělu vlastní přirozené hojení! 
… více

Jak vzniká osteoartróza?

3. 9. 2020 Podívejte se na video o osteoartróze. Jak vzniká, co se v postiženém kloubu děje, jaká je prevence a léčba?
… více